Moksybucja Bezpośrednia

Zabieg trwa ok. 15-20 min.

Moksybucja Bezpośrednia

zł120

blockquote

Terapia moksą liczy sobie ponad 2,500 lat i najprawdopodobniej wywodzi się z północnych terenów dzisiejszych Chin. Przypuszcza się tak, ponieważ jej działanie jest blisko związane ze wzmacnianiem i rozgrzewaniem, co jest bardzo zgodne z potrzebami, nawykami życiowymi oraz charakterystyką chorób ludzi żyjących w zimniejszych rejonach świata. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a zarazem przyjemna.

Do zabiegu wykorzystuje przetworzone liście chińskiej bylicy (Arthemisium Moxae), potocznie nazywanej moksą. Cały proces preparowania tej rośliny jest bardzo długi i pracochłonny – trwa od 12 do 36 miesięcy. Końcowy produkt powstaje w formie “wełny moksowej”. To właśnie szczyptę takiej wełny uformowanej w kształt ziarenka ryżu umieszcza się bezpośrednio na skórze i podpala. Moksybucja bezpośrednia pozostawia ślady i jest trochę bolesna, dlatego w dzisiejszych czasach rzadko się ją stosuje. Ta forma moksoterapii silnie rozgrzewa i stymuluje indywidualne punkty akupunkturowe. Uczucie przyjemnego ciepła utrzymuje się jeszcze długo po zabiegu.

Leczniczy Potencjał Ciepła

Siła Moksoterapi

Palenie moksy ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga leczyć wiele dolegliwości. W rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) działanie moksoterapii pobudza punkty akupunkturowe i rozgrzewa meridiany, wypędza Zimno, wzmacnia Qi (Chi) i aspekt Yang, stymuluje produkcję i krążenie Krwi, usprawnia swobodny przepływ Qi (Chi) w ciele oraz pobudza funkcjonowanie narządów wewnętrznych ZangFu.

Uzdrawiająca Moc Ognia

Moksybucja w Praktyce

Moksoterapia bezpośrednia ma dwie formy: zostawiająca i nie zostawiająca ślady. Ta pierwsza to bardzo intensywny zabieg stosowany w leczeniu pierwotnej przyczyny długotrwałych i uporczywych schorzeń. W chińskich klinikach akupunktury, według zaleceń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wykonuje się go tylko w ostateczności, ponieważ silnie stymuluje punkty akupunkturowe i błyskawicznie odbudowuje energię Yang.

Pełnia Tradycyjnej Medycyny

Regeneracja Po

W dzisiejszych czasach, nawet w Chinach, moksoterapię bezpośrednią stosuje się w jej najdelikatniejszej formie. Do zabiegu wykorzystuje się minimalną ilość wełny moksowej uformowanej na kształt ziarenka ryżu. Dlatego ślady po zabiegu są minimalne i bardzo płytkie. Podobnie jak po dotknięciu zapałki, skóra szybko się zalecza, a mała blizna wielkości pieprzyka z czasem zanika całkowicie.

Potencjał Medycyny Naturalnej

Delikatniejsza Metoda

Moksybucję bezpośrednią można wykonać w taki sposób, aby nie zostawiała śladów. W tym celu formuje się większe stożki z wełny moksowej i również podpala bezpośrednio na skórze, ale szybko zdejmuje się je, gdy pacjent czy pacjentka zacznie odczuwać intensywne ciepło. Nie chroni to jednak w 100% i dlatego dla bezpieczeństwa oraz wygody lepiej zastosować izolatory takie jak sól, imbir, czosnek, czy inne zioła.

Potęga Chińskich Ziół

Lokalne Zastosowanie

Bezpośrednią moksoterapię, która zostawia ślady, zwykle stosuje się tylko w jednym lub dwóch, maksymalnie w czterech punktach akupunkturowych. Do zabiegu wybiera się te rejony ciała, w których skóra jest grubsza, na przykład plecy oraz zewnętrzną stronę nóg i rąk. Moksybucji bezpośredniej nie wykonuje się na twarzy i szyi ze względu na ślady jakie pozostawia. Unika się też miejsc, w których mogłoby dojść do uszkodzenia większych naczyń krwionośnych.

Chcę Wiedzieć Więcej

Często Zadawane Pytania

Moksybucja a medycyna konwencjonalna?
Czy moksoterapia jest bezpieczna?
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Czy mogę moksować samodzielnie w domu?
Moksybucja dla dzieci i seniorów?