Moksoterapia Cygarem

Czas zabiegu 20-30 min

Moksoterapia Cygarem

zł240

blockquote

Terapia moksą liczy sobie ponad 2,500 lat i najprawdopodobniej wywodzi się z północnych terenów dzisiejszych Chin. Przypuszcza się tak, ponieważ jej działanie jest blisko związane ze wzmacnianiem i rozgrzewaniem, co jest bardzo zgodne z potrzebami, nawykami życiowymi oraz charakterystyką chorób ludzi żyjących w zimniejszych rejonach świata. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a zarazem przyjemna.

Do zabiegu moksybucji wykorzystuje się dym ze spalania suszonych liści chińskiej bylicy (Arthemisium Moxae), potocznie nazywanej moksą. Cały proces preparowania moksy jest bardzo długi i pracochłonny – trwa od 12 do 36 miesięcy. Końcowy produkt powstaje w formie “wełny moksowej”, którą zwija się w podłużne pałeczki przypominające cygara. To właśnie przy ich użyciu można ogrzewać i stymulować indywidualne punkty akupunkturowe. W trakcie zabiegu odczuwa się przyjemne wrażenie ciepła penetrującego wybrane akupunkty lub gorąca rozchodzącego się wzdłuż meridianu.

Leczniczy Potencjał Ciepła

Siła Moksoterapi

Palenie moksy ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga leczyć wiele dolegliwości. W rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) działanie moksoterapii pobudza punkty akupunkturowe i rozgrzewa meridiany, wypędza Zimno, wzmacnia Qi (Chi) i aspekt Yang, stymuluje produkcję i krążenie Krwi, usprawnia swobodny przepływ Qi (Chi) w ciele oraz pobudza funkcjonowanie narządów wewnętrznych ZangFu.

Uzdrawiająca Moc Ognia

Moksybucja w Praktyce

Według teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) układ immunologiczny i oddechowy są ze sobą ściśle powiązane. Terapię moksą często stosuje się przy ogólnym wspomaganiu odporności organizmu oraz w różnych przypadkach chorób ostrych i przewlekłych układu oddechowego, takich jak: przeziębienie, grypa, astma oskrzelowa, katar sienny, przewlekły kaszel, alergie sezonowe, odkrztuszanie flegmy, itp.

Aby Cieszyć Się Swoją Kobiecością

Moksybucja Dla Pań

Dolegliwości ginekologiczne są częste, a niestety medycyna konwencjonalna różnie sobie z nimi radzi. TCM oferuje skuteczną pomoc kobietom, u których występuje zanik miesiączki, bolesne miesiączkowanie, zmiany klimakteryjne i niektóre wzorce endometriozy. Moksybucja jest także nieoceniona przy wsparciu ciąży, szczególnie w obracaniu dziecka do położenia główkowego, oraz leczeniu kobiecej bezpłodności o różnym podłożu.

Przez Żołądek Do Zdrowia

Odżywcza Witalność

Moksybucja często jest stosowana przy leczeniu różnych chorób przewodu pokarmowego. Terapia zmniejsza wzdęcia, poprawia trawienie i usprawnia wchłanianie składników odżywczych. Rewelacyjnie radzi sobie też z przewlekłą biegunką, niestrawnością i odbijaniem po jedzeniu. Odpowiednie umieszczenie pudełka z moksą odżywia Krew wykorzystuje się ten sposób przy anemii, która w rozumieniu TCM zwykle wynika z osłabionego układu pokarmowego.

Profilaktyka i Leczenie

Kojące Działanie Ciepła

„Gdzie ból, tam zastój; gdzie zastój, tam ból.” to bardzo popularne powiedzenie wśród osób praktykujących TCM. Moksowanie bolesnych części ciała, rozprasza zastoje, a dzięki temu koi ból niwelując jego przyczynę. Mogą to być dolegliwości spowodowane osteoporozą, chorobą zwyrodnieniową stawów, uszkodzeniami mechanicznymi, przeciążeniami sportowymi, gojeniem pooperacyjnym oraz wieloma innymi czynnikami.

Chcę Wiedzieć Więcej

Często Zadawane Pytania

Moksybucja a medycyna konwencjonalna?
Czy moksoterapia jest bezpieczna?
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Czy mogę moksować samodzielnie w domu?
Moksybucja dla dzieci i seniorów?