Moksa na Soli

Długość zabiegu ok. 30 min

Moksa na Soli

zł200

blockquote

Terapia moksą liczy sobie ponad 2,500 lat i najprawdopodobniej wywodzi się z północnych terenów dzisiejszych Chin. Przypuszcza się tak, ponieważ jej działanie jest blisko związane ze wzmacnianiem i rozgrzewaniem, co jest bardzo zgodne z potrzebami, nawykami życiowymi oraz charakterystyką chorób ludzi żyjących w zimniejszych rejonach świata. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a zarazem przyjemna.

Jest to jedna z form moksybucji pośredniej. Do zabiegu wykorzystuje się dym ze spalania suszonych liści chińskiej bylicy (Arthemisium Moxae), potocznie nazywanej moksą, oraz izolator w postaci soli. Wełnę moksową uformowaną w stożki umieszcza się na grubo usypanej soli i podpala. W ten sposób ogrzewa się i stymuluje indywidualne punkty akupunkturowe. Daje to efekt synergii, gdyż nie korzystamy tylko z efektu leczniczego moksy, ale również potencjału dodatkowego zioła, w tym przypadku soli. Ten rodzaj terapii moksą najczęściej wykorzystuje się na pępku, ale nie tylko. Podczas zabiegu odczuwa się przyjemne i relaksujące ciepło wnikające w głąb ciała.

Leczniczy Potencjał Ciepła

Siła Moksoterapi

Palenie moksy ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga leczyć wiele dolegliwości. W rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) działanie moksoterapii pobudza punkty akupunkturowe i rozgrzewa meridiany, wypędza Zimno, wzmacnia Qi (Chi) i aspekt Yang, stymuluje produkcję i krążenie Krwi, usprawnia swobodny przepływ Qi (Chi) w ciele oraz pobudza funkcjonowanie narządów wewnętrznych ZangFu.

Uzdrawiająca Moc Ognia

Rozgrzanie i Aktywizacja

Terapia moksą z użyciem soli jako izolatora jest najczęściej stosowana na punkcie Shenque (RN 8), czyli na pępku. Osoby praktykujące Tradycyjną Chińską Medycynę (TCM) zwykle stosują to rozwiązanie wleczeniu miejscowego bólu oraz przeróżnych zaburzeń układu trawiennego spowodowanych atakiem Zimna w rozumieniu TCM. Sporadycznie wykorzystuje się tą metodę również w innych miejscach na ciele aby leczyć inne przypadłości.

Naturalny Efekt Synergii

Podwójne Działanie

Niektóre osoby praktykujące Tradycyjną Medycynę Chińską preferują połączenie soli z imbirem jako podłoże w tym rodzaju moksybucji pośredniej. Nie tylko daje to leczniczy efekt synergii podwójnego materiału izolacyjnego, ale również zapewnia więcej stabilności stożkowi uformowanemu z moksy. Osiąga się wtedy silniejszy efekt terapeutyczny oraz zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Przywracanie Naturalnej Witalności

Wzmocnienie Aspektu Yang

Moksoterapia na soli łagodzi miejscowy ból, wymioty, biegunkę i przedłużającą się czerwonkę, a w skrajnych przypadkach może pomóc uratować Yang przed całkowitą zapaścią. Ta forma terapii jest również wykorzystywana przy przewlekłej biegunce, ostrym zapaleniu żołądka i jelit oraz bólu brzucha wokół pępka. Stosuje się ją w celu ratowania Yang, nawet w bardzo poważnych przypadkach.

Potencjał Palonych Ziół

Aktywizacja Przepływu w Ciele

Palenie moksy na soli nie tylko wzmacnia aspekt Yang, ale również wypędza patologiczne Zimno w rozumieniu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (TCM). Jest to więc fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich zmarzluchów! Tendencje do marznięcia, przewlekłe odczuwanie zimna, skłonności do przeziębień oraz zimne kończyny są również wskazaniem do zastosowania terapii moksą z użyciem soli.

Chcę Wiedzieć Więcej

Często Zadawane Pytania

Moksybucja a medycyna konwencjonalna?
Czy moksoterapia jest bezpieczna?
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Czy mogę moksować samodzielnie w domu?
Moksybucja dla dzieci i seniorów?