Moksa Ognistego Smoka

Czas trwania ok. 30 min

Moksa Ognistego Smoka

zł370

blockquote

Terapia moksą liczy sobie ponad 2,500 lat i najprawdopodobniej wywodzi się z północnych terenów dzisiejszych Chin. Przypuszcza się tak, ponieważ jej działanie jest blisko związane ze wzmacnianiem i rozgrzewaniem, co jest bardzo zgodne z potrzebami, nawykami życiowymi oraz charakterystyką chorób ludzi żyjących w zimniejszych rejonach świata. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a zarazem przyjemna.

Jest to bardzo silna forma moksybucji pośredniej. Do zabiegu wykorzystuje się dym ze spalania suszonych liści chińskiej bylicy (Arthemisium Moxae), potocznie nazywanej moksą, oraz duże ilości świeżego czosnku. Wełnę moksową rozpala się wzdłuż kręgosłupa na rozgniecionym czosnku. Intensywne ciepło stymuluje główny meridian Yang i przyjemnie przenika przez całe ciało. Moksa Ognistego Smoka kreuje efekt synergii, gdyż nie korzystamy tylko z potencjału leczniczego moksy, ale również mocy dodatkowego zioła, w tym wypadku czosnku. Jak widać na zdjęciach poniżej, czosnek można też stosować jako izolację do moksowania pojedynczego punktu.

Leczniczy Potencjał Ciepła

Siła Moksoterapi

Palenie moksy ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga leczyć wiele dolegliwości. W rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) działanie moksoterapii pobudza punkty akupunkturowe i rozgrzewa meridiany, wypędza Zimno, wzmacnia Qi (Chi) i aspekt Yang, stymuluje produkcję i krążenie Krwi, usprawnia swobodny przepływ Qi (Chi) w ciele oraz pobudza funkcjonowanie narządów wewnętrznych ZangFu.

Uzdrawiająca Moc Ognia

Moksybucja w Praktyce

Terapia moksą w formie Moksybucji Ognistego Smoka (火龙灸) to bardzo intensywny zabieg stosowany w leczeniu pierwotnej przyczyny długotrwałych i uporczywych schorzeń. W chińskich klinikach akupunktury, według zaleceń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wykonuje się go tylko w ostateczności, ponieważ silnie wpływa na Qi (Chi) całego ciała. Ta metoda może zapobiec upadkowi energii Yang i przywrócić jej właściwe funkcjonowanie.

Podwójne Działanie

Efekt Synergii

Niektóre osoby praktykujące Tradycyjną Medycynę Chińską preferują połączenie czosnku z imbirem jako podłoże w Moksybucji Ognistego Smoka (火龙灸). Wytwarza to leczniczy efekt synergii podwójnego materiału izolacyjnego, gdyż nie korzystamy tylko z moksy i czosnku, ale również z imbiru. Osiąga się wtedy trochę inny rezultat terapeutyczny, który jest wskazany przy pewnych dolegliwościach.

Wzmocnienie Aspektu Yang

Regeneracja i Optymalizacja

Zabieg moksoterapii w formie Moksybucji Ognistego Smoka zalecany jest przede wszystkim osobom starszym, które czują przewlekłe osłabienie fizyczne, które odbija się na ich funkcjonowaniu w codziennym życiu. Wskazaniem do tego rodzaju terapii ciepłem i ziołami są również dolegliwości z układem moczowym w seniorów, długotrwałe problemy z kręgosłupem w dowolnym wieku oraz niepłodność, w szczególności mężczyzn.

Potencjał Palonych Ziół

Aktywizacja Przepływu Qi

Moksybucja Ognistego Smoka intensywnie pobudza i odbudowuje aspekt Yang, dlatego świetnie sprawdza się przy dolegliwościach wynikających z osłabienia układu szkieletowo-mięśniowego, które następuje z wiekiem. Ten zabieg dodatkowo pobudza przepływ Krwi i Qi (Chi), dlatego jest zalecany przez TCM w leczeniu przewlekłego bólu o różnym podłożu. Świetnie sprawdza się przy rozmaitych problemach z kręgosłupem oraz przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Chcę Wiedzieć Więcej

Często Zadawane Pytania

Moksybucja a medycyna konwencjonalna?
Czy moksoterapia jest bezpieczna?
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Czy mogę moksować samodzielnie w domu?
Moksybucja dla dzieci i seniorów?