Moksybucja w Pudełku

Czas trwania ok. 40 min

Moksybucja w Pudełku

zł210

blockquote

Terapia moksą liczy sobie ponad 2,500 lat i najprawdopodobniej wywodzi się z północnych terenów dzisiejszych Chin. Przypuszcza się tak, ponieważ jej działanie jest blisko związane ze wzmacnianiem i rozgrzewaniem, co jest bardzo zgodne z potrzebami, nawykami życiowymi oraz charakterystyką chorób ludzi żyjących w zimniejszych rejonach świata. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a zarazem przyjemna.

Do zabiegu moksybucji wykorzystuje się dym ze spalania suszonych liści chińskiej bylicy (Arthemisium Moxae), potocznie nazywanej moksą. Cały proces preparowania moksy jest bardzo długi i pracochłonny – trwa od 12 do 36 miesięcy. Końcowy produkt powstaje w formie “wełny moksowej”, którą zwija się w podłużne pałeczki przypominające cygara. To właśnie w takiej formie umieszcza się moksę w pudełkach, aby ogrzać większą powierzchnię ciała niż jeden punkt. Same pudełka występują w najrozmaitszych kształtach i rozmiarach, choć te najczęściej używane mają otwory na 1,2 lub 6 cygar. Bez względu na formę, w trakcie zabiegu pacjent(ka) odczuwa przyjemne wrażenie ciepła wnikającego w głąb ciała lub ciepła rozchodzącego się wzdłuż meridianu.

Leczniczy Potencjał Ciepła

Siła Moksoterapi

Palenie moksy ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga leczyć wiele dolegliwości. W rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) działanie moksoterapii pobudza punkty akupunkturowe i rozgrzewa meridiany, wypędza Zimno, wzmacnia Qi (Chi) i aspekt Yang, stymuluje produkcję i krążenie Krwi, usprawnia swobodny przepływ Qi (Chi) w ciele oraz pobudza funkcjonowanie narządów wewnętrznych ZangFu.

Uzdrawiająca Moc Ognia

Moksybucja w Praktyce

Według teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) układ immunologiczny i oddechowy są ze sobą ściśle powiązane. Terapię moksą w pudełku często stosuje się przy ogólnym wspomaganiu odporności organizmu oraz w różnych przypadkach chorób ostrych i przewlekłych układu oddechowego, takich jak: przeziębienie, grypa, astma oskrzelowa, katar sienny, przewlekły kaszel, alergie sezonowe, itp.

Aby Cieszyć Się Swoją Kobiecością

Moksa Dla Pań

Ten rodzaj terapii ciepłem stosuje się u kobiet w każdym wieku. Dolegliwości ginekologiczne są częste, a niestety medycyna konwencjonalna słabo sobie z nimi radzi. TCM oferuje zabiegi moksybucji w pudełku m.in. na zanik miesiączki, bolesne lub nieregularne miesiączkowanie, zmiany klimakteryczne oraz niektóre wzorce endometriozy. Jest także nieoceniona przy wsparciu ciąży i leczeniu kobiecej bezpłodności o różnym podłożu.

Przez Żołądek Do Zdrowia

Przywracanie Witalności

Moksybucja często jest stosowana przy leczeniu różnych chorób przewodu pokarmowego. Terapia zmniejsza wzdęcia, poprawia trawienie i usprawnia wchłanianie składników odżywczych. Rewelacyjnie radzi sobie też z przewlekłą biegunką, niestrawnością i odbijaniem po jedzeniu. Odpowiednie umieszczenie pudełka z moksą odżywia Krew wykorzystuje się ten sposób przy anemii, która w rozumieniu TCM zwykle wynika z osłabionego układu pokarmowego.

Regeneracja i Optymalizacja

Potencjał Palonych Ziół

Ten rodzaj terapii ma również zastosowanie przy chorobach układu moczowo-płciowego. Najczęściej stosuje się tą metodę na przewlekłe stany zapalne pęcherza oraz nerek, nietrzymanie moczu, zatrzymanie moczu, kamicę nerkową i nawracające infekcje dolnych dróg moczowych. Moksybucja w pudełku jest zalecana przez Tradycyjną Chińską Medycynę również przy leczeniu męskiej niepłodności o różnym podłożu.

Chcę Wiedzieć Więcej

Często Zadawane Pytania

Moksybucja a medycyna konwencjonalna?
Czy moksoterapia jest bezpieczna?
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Czy mogę moksować samodzielnie w domu?
Moksybucja dla dzieci i seniorów?